Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de A Coruña

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 06
    Mayo
    2010

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Datas festeiras do mes de maio

    A temporada alta das orquestras xa está á porta. Comezan as actuacións pola semana en moitas formacións musicais. A partir do mes de xuño vai ser complicado atopar orquestras libres en fin de semana e as datas en días laborais multiplicaranse. Chega o verán e as festas populares de Galicia comezan a facer acto de presenza.

    Entre hoxe e mañá iremos poñendo todas as datas que nos envíen os grupos e orquestras para ter un calendario festeiro o máis completo posible. Boa festa!

    GRUPO ARAMIO 01/Sabaxáns - San Mamede - MONDARIZ - PONTEVEDRA. Con SOLARA. 07/CELEBRACIÓN ANIVERSARIO Vincios - GONDOMAR - PONTEVEDRA. Con SOLARA e PRINCIPAL. 08/Ramallosa - NIGRÁN - PONTEVEDRA. 15/Andabao - BOIMORTO - A CORUÑA. Con MIEL e NUEVO ESTILO. 16/Café Teatro Xesteira - OURENSE. 22/FRANKFURT - ALEMAÑA. 23/FRANKFURT - ALEMAÑA. 24/FRANKFURT - ALEMAÑA. 25/FRANKFURT - ALEMAÑA. 26/FRANKFURT - ALEMAÑA. 29/Fragas Santa Mariña - CAMPOLAMEIRO - PONTEVEDRA. Con LOS ESPAÑOLES. GRUPO CICLÓN grupo-ciclon-datas-maio GRUPO D'CINE DÍA 8 .- LUGAR DE VILANOVA, CON LOS ESPAÑOLES (LOURENZÁ - LUGO) 22.30H DÍA 15 .- PEITIEIROS GONDOMAR CON GRUPO ILUSIÓN (PONTEVEDRA) 22.00H DÍA 23 .- CARIDADE - MONTERREI (OURENSE) DÍA 29 .- ACTUACIÓN EN LUGO POR CONFIRMAR GRUPO NARANJA Día 01- A Veiga - A BOLA - OURENSE Día 15- Barcia - MELÓN - OURENSE Día 23- Barcala - A BAÑA - A CORUÑA Día 29 - Tabeirós - A ESTRADA - PONTEVEDRA GRUPO TEKILA 01/05/10 S.F. Ramallosa – Nigrán (Pontevedra) 07/05/10 Pub El Molino – Ribadeo (Lugo) 08/05/10 Vilela – Outeiro de Rei (Lugo) 14/05/10 Soto del Barco (Asturias) 15/05/10 Canedo – Lourenzá (Lugo) 16/05/10 Valle de Mao – O Incio (Lugo) 21/05/10 Lantoira – Castropol (Asturias) 22/05/10 Pineilla – Illas (Asturias) 28/05/10 Pobra do Caramiñal (A Coruña) 29/05/10 S. Pedro Trones – Puente de Santo Domingo Flores (León) ORQUESTRA ACHÉ orquesta-ache-datas-maio A actuación do día 8 no Pontón, Narón, queda anulada. O programa naronés ten orquestras de Alfa3. Podes consultalo na seguinte entrada de Festa a Festa A orquestra ACHÉ informa dunha nova actuación o domingo día 9 na sala CHANTECLAIR. ORQUESTRA COSTA OESTE
    FECHA
    LUGAR
    ALTERNANDO CON
    HORA
    SABADO 1
    RARIS - TEO - A CORUÑA
    NUEVA GENERACION
    22:30
    DOMINGO 2
    S.F. ELITE - PONTECALDELAS - PONTEVEDRA
    -
    18:30
    LUNES 3
    PAPUCIN - FRADES - A CORUÑA
    -
    23:00
    VIERNES 7
    MARROZOS - SANTIAGO - A CORUÑA
    GRAN PARADA
    22:30
    SABADO 8
    SIGUEIRO - OROSO - A CORUÑA
    MARBELLA
    22:30
    DOMINGO 9
    S.F. HEXAGONO - LUGO
    -
    19:00
    VIERNES 14
    PERBES - MIÑO - A CORUÑA
    ACHE
    22:30
    SABADO 15
    ORAZO - LA ESTRADA - PONTEVEDRA
    PARIS DE NOIA
    -
    DOMINGO 16
    BARRIO PIRINGALLA - LUGO
    -
    23:00
    VIERNES 21
    SANTALLA VILLAOSENDE - RIBADEO
    XENTE NOVA
    23:00
    VIERNES 28
    SABREXO - VILA DE CRUCES - PONTEVEDRA
    PANORAMA
    23:00
    ORQUESTRA MARBELLA GONDAR - VILALONGA - SANXENXO 01/05/2010 Pontevedra S.F.ZEUS - CAMPOLONGO - PONTEDEUME 02/05/2010 A Coruña LARÍN - ARTEIXO 07/05/2010 A Coruña FESTA DA TROITA - SIGÜEIRO - OROSO 08/05/2010 A Coruña REIGOSA - PONTECALDELAS 09/05/2010 Pontevedra RABADEIRA - CORISTANCO 13/05/2010 A Coruña LEIRA - ORDES 14/05/2010 A Coruña PEREIRO - MARÍN 15/05/2010 Pontevedra GODOS - CALDAS DE REIS 16/05/2010 Pontevedra MORÁS - XOVE 21/05/2010 Lugo LOURIDO - SALVATERRA 22/05/2010 Pontevedra DACÓN - MASIDE 23/05/2010 Ourense LIRA - CARNOTA 24/05/2010 A Coruña DORDAÑO - CESURAS 28/05/2010 A Coruña RIBADETEA - PONTEAREAS 29/05/2010 Pontevedra VILARIÑO - CAMBADOS 30/05/2010 Pontevedra ORQUESTRA MONTES 01/01/2010 Alto do Castiñeiro - NARÓN - A CORUÑA (Vermú e noite con GRAN PARADA) 07/05/2010 Román - VILALBA - LUGO  (Noite con SALSA ROSA) 08/05/2010 FEIRA DO VIÑO - BETANZOS - A CORUÑA (Noite 22:30) 14/05/2010 Os Pazos - NEDA - A CORUÑA  (Noite con PANAMÁ) 15/05/2010 Salave - TAPIA DE CASARIEGO - ASTURIAS (Vermú e noite con JERUSALÉN) 16/05/2010 RUBIÁ - OURENSE (Tarde 20:30 - 23:30) 21/05/2010 Lantoria - CASTROPOL - ASTURIAS (de 23 a 5 H. con TEKILA) 22/05/2010 Esteiro - MUROS - A CORUÑA (22:00 H.) ORQUESTRA PALLADIUM orquesta-palladium-datas-maio ORQUESTRA PARÍS DE NOIA

    01/05/2010 – Sta. Cruz de Parga – GUITIRIZ – LUGO alternamos con PANORAMA y la fiesta esta para las diez

    02/05/2010 – Eixo (santa Lucía) – SANTIAGO – A CORUÑA alternamos con ATENAS y la fiesta esta para las once

    07/05/2010 – Brul – CASTROPOL – ASTURIAS alternamos con JERUSALÉN y la fiesta esta para las once

    08/05/2010 – Gontán – ABADIN – LUGO alternamos con el grupo ESTRELLA

    09/05/2010 – Mosteiro – POL – LUGO no disponemos de información

    12/05/2010  – Alameda de Santiago – SANTIAGO – A CORUÑA la fiesta esta para las diez y media

    13/05/2010 – Camboño – LOUSAME – A CORUÑA la fiesta esta para las once

    14/05/2010 –Castro –BETANZOS – A CORUÑA no disponemos de información

    15/05/2010 – Orazo –A ESTRADA – PONTEVEDRA alternamos con COSTA OESTE pero no disponemos de horarios

    16/05/2010 – Val – AGOLADA – PONTEVEDRA alternamos con PANORAMA y la fiesta está para las once

    21/05/2010 – Argalo – NOIA – A CORUÑA alternamos con LIMÓN y la fiesta está para las once

    22/05/2010 – Santalla – Villaosende – RIBADEO – LUGO la fiesta está para las once y nos acompaña SINTONÍA DE VIGO

    23/05/2010  – Dacón – MASIDE – OURENSE alternamos con MARBELLA y la fiesta está para las diez

    28/05/2010  – A POBRA DO CARAMIÑAL – A CORUÑA nos acompañan PHILADELPHIA y TEKILA y la fiesta está para las diez y media

    29/05/2010 – A Barquiña – NOIA – A CORUÑA la fiesta está para las diez 30/05/2010 – Vilacariz – O SAVIÑAO – LUGO la fiesta está para las once ORQUESTRA PASSARELA

    DIA 1 MUIMENTA, LALÍN, PONTEVEDRA (con Verano Azul)

    DIA 7 GOIAS, LALÍN, PONTEVEDRA (con Los Satélites)

    DIA 8 SAN MIGUEL DEIRO, VILANOVA, PONTEVEDRA (con Benidorm)

    DIA 14 RIOBOO, A ESTRADA, PONTEVEDRA (con Solara)

    DIA 15 EIBAR, EUSKADI

    DIA 21 VILAMAR, BARREIROS, LUGO

    DIA 22 ARRIONDAS, PARRES, ASTURIAS

    DIA 24 SANTA MARÍA DE OIA, PONTEVEDRA (con Los Satélites)

    DIA 29 A XUNQUEIRA, VILAGARCÍA, PONTEVEDRA (con Benidorm)

    ORQUESTRA TRÉBOL

    DIA 01: SANTIAGO DE RIBARTEME, AS NEVES, PONTEVEDRA. DIA 02: O ROXAL, NEDA, CORUÑA. DIA 03: SANTA CRUZ DE BAIOBRE, ARZÚA, A CORUÑA. DIA 07: SAN MIGUEL DE DEIRO, VILANOVA DE AROUSA, PONTEVEDRA. DIA 08: SAN SALVADOR DE GUITIRIZ, LUGO. DIA 09: VILANOVA, LOURENZÁ, LUGO. DIA 14: ANDABAO, BOIMORTO, CORUÑA. DIA 15: DEVESA, SANTA EULALIA, RIBADEO, LUGO. DIA 16: CÉLTIGOS, ORTIGUEIRA, CORUÑA DIA 22: BOIMENTE, VIVEIRO, LUGO DIA 23: DISCOTECA LA REINA, SANGUIÑEDA, MOS, PONTEVEDRA. DIA 29: PONTECALDELAS, PONTEVEDRA. DIA 30: TRANSMONTE, FRIOL, LUGO.

    ORQUESTRA XENTE NOVA 01- TABOADA - MONFERO - A CORUÑA 02- SANTA CRUZ DE MONDOI - OZA DOS RÍOS - A CORUÑA 03- SAN BIEITO - SANTISO - A CORUÑA 07- SANTAIA - CURTIS - A CORUÑA 08- VILELA - OUTEIRO DE REI - LUGO 09- ROMÁN - VILALBA - LUGO 15- BRAVOS - OUROL - LUGO 16- VICINTE - OUTEIRO DE REI - LUGO 21- SANTALLA - VILLAOSENDE - RIBADEO - LUGO (CON COSTA OESTE) 22- LESA - COIRÓS - A CORUÑA 23- RIOAVESO - COSPEITO - LUGO 29- OLAS - MESÍA - A CORUÑA

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook