Blog 
Festa a Festa
RSS - Blog de Roxelio Xabier García Romero

Sobre este blog de A Coruña

Blog de festas e orquestras.


Archivo

  • 04
    Marzo
    2011

    Comenta

    Comparte

    Twitea

    Guía para o mellor Entroido verbeneiro

    Ourense 2011 - Entroido - cartel

    Cartel promocional do Entroido de Ourense 2011

    Ofrecemos en Festa a Festa unha ampla guía con moitas das propostas festeiras estes días de Entroido. Só facemos mención ás actuacións de grupos e orquestras aínda que na maioría dos casos se acompañan de bailes de disfraces, concursos, desfiles de carrozas, comparsas e un longo etcétera. No Entroido galego destacan os carnavais de Xinzo de Limia, Laza, Verín e Ourense como os máis importantes. Para ter cumprida información recomendamos visitar as páxinas web dos Concellos. Que empece o Entroido!

    Vilaboa 2011 - Entroido de Cobres - cartel pequeno

    Cartel promocional do Entroido de Cobras, o de máis sona no concello de Vilaboa

    XOVES 03 (Xoves de comadres) LAZA.- Grupo AMÉRICA SL (00.00 h) VERÍN.- Orquestra CAPITOL (Praza García Barbón) VENRES 04 (Venres de compadreo e comadreo) CAMBADOS.- Festa dos anos 60-70 con LA COMISAÑA, ESGUINCE, BLACK STONES (Salón de Congresos e Exposicións, 23.00 h) CARBALLEDO.- Orquestra PARÍS DE NOIA (en Santa Cristina) CUNTIS.- Orquestras COSTA OESTE e MARBELLA (en Mesego, 22.30 h) FRADES.- Grupo SÚPER T (Discoteca Kull -Pontecarreira-) LALÍN.- Orquestra PANORAMA (comezo da xira 2011 PLANET TOUR) e orquestra FOLIADA (Campo da Feira Vello, 23 h) NEGREIRA.- Orquestra LOS ESPAÑOLES (Praza do Concello) NOIA.- Orquesta CHARLESTON BIG BAND (Restaurante O Trapeiro) O PINO.- Orquestras OLYMPUS e ACHÉ (en Budiño) RIBADEO.- Orquestra JERUSALÉN (Pub El Molino) TEO.- II Festa da Xuventude con CICLÓN, PHILADELPHIA e DR. GRINGO (en Rarís) VERÍN.- Grupo ARAMIO (Praza de García Barbón) VILAMARÍN.- Orquestra NEVADA (en Orban) VIMIANZO.- Orquestra PALLADIUM (Discoteca Soco)

    Verín 2011 - Entroido - cartel

    Cartel promocional do Entroido de Verín, un dos máis vistosos de Galicia SÁBADO 05 (Sábado de entroido) A CAÑIZA.- Orquestras GRAN PARADA e MIRAMAR (en Valeixe, 22.00 h) A CORUÑA.- Orquestra LOS TROVADORES (Praza de María Pita) e cabalgata de Entroido A PEROXA.- Orquestra LEDICIA (en Corbelle) BARREIROS.- Grupo D'CINE e orquestra LOS ESPAÑOLES (en San Miguel de Reinante) CARIÑO.- Grupo D'MODA CERVO.- Orquestra PANAMÁ (Pavillón Municipal, 22.30 h) COTOBADE.- Orquestra PALLADIUM (en Cadavo) FERROL.- Orquestra LOS PLAYER'S (Club Naval de Suboficiais) IRIXOA.- Grupo TRIUNFO e orquestra COSTA OESTE (22.30 h) LAZA.- Grupo ALCÁZAR LOURENZÁ.- Orquestra CAPITOL (S.F. EL Recreo) MALPICA.- Orquestra PASSARELA (Restaurante Aldeola -Cerqueda-) NARÓN.- Orquestra XENTE NOVA (Praza de Galicia) NARÓN.- Orquestra OLYMPUS (S.F. La Concha) NARÓN.- Orquestra ABANICO (S.F. INK -Freixo-) NEGREIRA.- Orquestra LOS SATÉLITES (Praza do Concello) OLEIROS.- Grupo FANTASÍA (Centro Cultural de Montrove, 17.00 h) ORDES.- Orquestra PANORAMA e outra orquestra sorpresa (en Parada) ORTIGUEIRA.- Orquestra CHICAS SHOW (Local Social de Loiba) OURENSE.- Orquestra RITMO JOVEN (Praza Maior) O VICEDO.- Orquestra JUAN MALLO (en Folgueiro) PONTEAREAS.- Orquestra GALILEA (Praza Maior) PONTEVEDRA.- Orquestra SALSA ROSA (C. Cultural de Mourente) REDONDELA.- Grupo NARANJA (Centro Cultural) RIBEIRA.- Orquestra ODISEA (Liceo ribeirense, 20.00 h) SANTIAGO DE COMPOSTELA.-Pregón a cargo das Cantareiras de Ardebullo. Orquestra ARDEBULLO BIN BAN (Praza do Toural, 20.30 h) SANTIAGO DE COMPOSTELA.- Orquestra PHILADELPHIA (en San Lázaro) SARRIA.- Orquestra COMPOSTELA (S.F. Limar) SILLEDA.-Grupos AMENAL e DISEÑO (na Bandeira, 22.30 h) TOURO.- Grupo CICLÓN (Discoteca Dona Dana) VALGA.- Orquestra PARÍS DE NOIA (S.F. Chanteclair) VERÍN.- Orquestra SOLARA e grupo AMÉRICA SL (Praza García Barbón, 19.30 h) VIGO.- Orquestra TV NORDÉS (Porta do Sol, 22.30 h) VILALBA.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND (Centro Cultural Recreativo) VILALBA.- Orquestra ACHÉ (en Carballido, 22.00 h) VIMIANZO.- Orquestra SUPERFAMA (Restaurante A Lagoa) VIVEIRO.- Orquestra SINTONÍA DE VIGO (Casino) ZAS.- Grupo MARISMA (Centro Socio-cultural, 20.00 h)

    Santiago de Compostela 2011 - Entroido - cartel

    Cartel promocional do Entroido de Santiago de Compostela

    DOMINGO 06 (Domingo de entroido) A GUARDA.- Orquestra PASSARELA A LARACHA.- Grupo OCÉANO A LARACHA.- Orquestra PHILADELPHIA (Discoteca Pazos) AS PONTES.- Orquestra PANORAMA BARREIROS.- Grupo D'CINE (en San Miguel de Reinante) CAMBADOS.- KRAZY CABUXAS e GOSTOSSO PA (Salón de Congresos e Exposicións, 19.00 h) CARBALLO.- Baile de disfraces coa orquestra TRÉBOL (Praza do Concello, 20.30 h) CASTRO DE REI.- Orquestra ALIANZA (en Bazar) COLES.- Orquestra LOS PLAYER'S (en Vilarnaz) CULLEREDO.- Grupo FANTASÍA (Asoc. O Cruceiro, O Burgo, 17.00 h) LUGO.- Orquestra ACHÉ (S.F. Nova Hexágono, 19.00 h) MONFERO.- Orquesta MARBELLA (Local Social de Vilachá) MOS.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND (S.F. La Reina -Sanguiñeda-) MUGARDOS.- Grupo AMÉRICA SL (Casino, 17 h) O ROSAL.- Grupo NARANJA (en Fornelos) OURENSE.- Orquestra CAPITOL (Praza Maior) OUTEIRO DE REI.- Orquestra SAUDADE 73 PONTEAREAS.- Orquestra GRAN PARADA (Discoteca Secrets, 20.00 h) PONTE CALDELAS.- Orquestra JERUSALÉN (S.F. Élite) PONTEDEUME.- Orquestra PARÍS DE NOIA (S.F. Zeus) TABOADA.- Orquestra COSTA OESTE TOMIÑO.- Orquestras NEVADA e ANAGRAMA (en Goián) VALGA.- Orquestra ABANICO (S.F. Chanteclair) VERÍN.- Orquestras LOS SATÉLITES e LOS ESPAÑOLES (Praza García Barbón) VIGO.- Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO (S.F. Río Mar) XINZO DE LIMIA.- Orquestra PALLADIUM (Praza de Carlos Casares)

    Cangas 2011 - Entroido - cartel

    No Morrazo tamén hai bos Entroidos, como o de Cangas

    LUNS 07 (Luns fareleiro) ABEGONDO.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND (Restaurante El Pantano -Orto-) A CORUÑA.- Actuación de LA BANDA DEL CAMIÓN (Rúa da Torre) A ESTRADA.- Grupo SAMBA e orquestra GALILEA (no Entroido de Guimarei) A GUARDA.- Grupo ARAMIO CAMBRE.- Orquestra FOLIADA (Urbanización A Barcala) CARRAL.- Orquestra JERUSALÉN (Restaurante O paraugas -San Vicente de Vigo-) CEA.- Orquestra ALIANZA CULLEREDO.- Orquestra JUAN MALLO (en Veiga) FOZ.- Orquestra OLYMPUS (S.F. A Gran Verbena -Cangas de Foz-) FOZ.- Orquestra LOS SATÉLITES (Centro Social Bahía) FRADES.- Grupo CICLÓN (Discoteca Kull -Pontecarreira-) LAZA.- Orquestras SUPERFAMA e LOS ESPAÑOLES LUGO.- Orquestra LOS PLAYER'S (Círculo das Artes) O CARBALLIÑO.-Orquestra PANORAMA O ROSAL.- Orquestra PASSARELA (no Rosal) OURENSE.- Orquestra SOLARA (Praza Maior) RIBADAVIA.- Grupo D'MOMENTO (Club Artístico de Ribadavia) RIBADEO.- Orquestra ACHÉ (Pub El Molino, 00.00 h) RIBEIRA.- Orquestra TRÉBOL (Círculo Mercantil) ROIS.- Orquestra PHILADELPHIA (en Urdilde) SALCEDA DE CASELAS.- Orquestra NUEVA GENERACIÓN e grupo ALKAR (Barrio da Feira) SALCEDA DE CASELAS.- Orquestras MIRAMAR e PANAMÁ (Barrio de Castro Barreiro) TOMIÑO.- Orquestra SAUDADE 73 e grupo D'MODA (en Goián) VERÍN.- Orquestras LOS TROVADORES e RITMO JOVEN (Praza García Barbón) VILALBA.- Orquestra PARÍS DE NOIA (Discoteca Nova Troco) VIVEIRO.- Orquestra ABANICO (Casino)

    Pontevedra 2011 - Entroido - cartel

    Onde está Ravachol?

    MARTES 08 (Martes de entroido) A LARACHA.- Orquestra ALARMA ALLARIZ.-Grupo SUPER T (Praza de Abastos) A PEROXA.- Grupo ILUSIÓN CAMBADOS.- KRAZY CABUXAS e GOSTOSSO PA (Salón de Congresos e Exposicións, 19.00 h) CASTRO DE REI.- Orquestra TV NORDÉS (en Val de Francos - Ansemar) CULLEREDO.- Orquestra JERUSALÉN (en Vilaboa, pista polideportiva ao lado da igrexa) GONDOMAR.- Grupo ARAMIO LAZA.- Orquestras RITMO JOVEN e TROVA LUGO.- Orquestra PARÍS DE NOIA (S.F. Nova Hexágono) MACEDA.- Orquestra NEVADA MONFORTE.- Orquestra LOS PLAYER'S (Círculo Victoria) MONFORTE.- Orquestra POCEIRO (Soc. Cult. La Fraternal) MONFORTE.- Grupo D'MODA (Barrio de San Antonio) NOIA.- Orquestra SINTONÍA DE VIGO (Liceo) O BARCO DE VALDEORRAS.- Orquestra ANAGRAMA (Praza Maior) O CARBALLIÑO.- Orquestra SUPERFAMA (S.F. Paulino) OURENSE.- Orquestra LOS SATÉLITES (Praza Maior) PONTEVEDRA.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND SADA.- Orquestra LOS TROVADORES (Pavillón municipal) SALCEDA.- Orquestra PHILADELPHIA (en Barreiro) SALCEDA DE CASELAS.- Orquestras CHARLESTON BIG BAND e PANORAMA (Barrio da Feira) SALCEDA DE CASELAS.- Orquestras PHILADELPHIA e ACHÉ (Barrio de Castro Barreiro) SANTIAGO DE COMPOSTELA.-Orquestra ISMAEL (Paseo da Alameda, 19.30 h). VERÍN.- Orquestra TRÉBOL e grupo AMÉRICA (Praza García Barbón) VIGO.- Orquestras MARBELLA e PALLADIUM (Porta do Sol, 22.30 h) XINZO DE LIMIA.- Orquestra PONTEVEDRA (Praza de Carlos Casares) MÉRCORES 09 (Mércores de cinza) FENE.- Orquestra TRÉBOL VIGO.- Grupo ARAMIO (S.F. Olimpo) VENRES 11 ABEGONDO.- Orquestras LEDICIA ESPECTÁCULO e FUNÇAO PÚBLIKA CULLEREDO.- Orquesta PANORAMA (no Burgo) OLEIROS.- Orquestra LOS SATÉLITES (Pavillón Multiusos) SANTISO.- Grupo CICLÓN e orquestras PARÍS DE NOIA e OLYMPUS (Festa da Xuventude, en Visantoña) VIMIANZO.- Orquestra MARBELLA (S.F. Soco) SÁBADO 12 (Sábado de piñata) ABEGONDO.- Orquestra COSTA OESTE (Restaurante El Pantano -Orto-) BERGONDO.- Orquestras SINTONÍA DE VIGO e NUEVA GENERACIÓN CAMBADOS.- Grupo LOS LADOS e orquestra NUEVO RITMO (Salón de Congresos e Exposicións J. Peña) CHANTADA.- Grupo AMÉRICA SL e orquestra SOLARA (22.30 h) LOURENZÁ.- Orquestras PHILADELPHIA e PARÍS DE NOIA NARÓN.- Orquestra FOLIADA (S.F. INK) NOIA.- Orquestra ABANICO (Liceo) PADRÓN.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND (Casino) PAZOS DE BORBÉN.- Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO POIO.- Grupo NARANJA (en Arís) PONTEVEDRA.- Orquestra SALSA ROSA (XX Festa do Caldo de Mourente) PONTEVEDRA.- Orquestra LOS PLAYER'S (Liceo Casino) RIBADEO.- Orquestra JERUSALÉN (S.F. Rosalar) TEO.- Grupo CICLÓN e orquestras PANORAMA e ACHÉ (Festa da Xuventude en Oza) VALGA.- Orquestra GRAN PARADA (S.F. Chanteclair, 19.00 h) VIGO.- Grupo D'MODA (S.F. Río Mar) VIGO.- Orquestra LOS SATÉLITES (S.F. Olimpo) VILAGARCÍA DE AROUSA.- Orquestra ANAGRAMA e grupo D'MOMENTO (Soc. Cult. A Laxe) XEVE.- Orquestra MARBELLA (Pavillón de Verducido) DOMINGO 13 (Domingo de piñata) LESTEDO.- Orquestras PARÍS DE NOIA e ACHÉ (Festa da Filloa, en Boqueixón) LOURENZÁ.- Orquestra PALLADIUM LUGO.-Orquestra JERUSALÉN (S.F. Nova Hexágono) MELIDE.- Grupo AMÉRICA SL e orquestra LOS SATÉLITES (en Cazalla, 22.30 h) PONTEDEUME.- Orquestra SINTONIA DE VIGO (S.F. Zeus) PONTEVEDRA.- Orquestra MARBELLA (XX Festa do Caldo de Mourente) VALGA.- Orquestra CHARLESTON BIG BAND (S.F. Chanteclair) VERÍN.- Orquestra LUZ DE LUNA (Praza García Barbón) VIGO.- Orquestra LOS SATÉLITES (S.F. Olimpo)

     

    Denunciar
    Compartir en Twitter
    Compartir en Facebook